Connect with us

Istorijos

Prisipirkę kruopų, gyventojai padarė paslaugą visų nekenčiamam kenkėjui: šiemet jo tikrai neišvengsite

Šylant orams, bunda gamta. Kartu su ja ir įvairūs vabzdžiai, taip pat ir tie, su kuriais dažnas iš mūsų kovojame kiekvieną pavasarį – kandys. Jų randame ne tik savo drabužių spintoje, bet ir birių produktų pakuotėse. Kuo daugiau birių produktų namuose esame sukaupę, tuo didesnę puotą jau greitai sau išsikels maistinės kandys. Ar yra būdas, kaip jų išvengti?

Kiekvieną pavasarį kandys tampa tikru išbandymu dažnuose namuose. Jų galima rasti ir biriuose maisto produktuose, ir drabužių spintoje. Nors į Lietuvą žengė pirmosios pavasario dienos, „Delfi Būstas“ skaitytojai jau klausia, kaip išvengti maistinių ir drabužinių kandžių.

Ypač tai aktualu tiems, kurie pastaruoju metu nusipirko ypač didelį kiekį kruopų ir kitų negendančių produktų, besibaiminantys koronaviruso epidemijos. Žmonės kruopų atsargas namuose laiko labai įvairiai. „Delfi Būstas“ kalbinta Kristina sako, birūs produktai jos spintelėse stovi tiesiog popierinės pakuotėse, nes ji niekad neperka jų tiek, kad reikėtų sandėliuoti ar pan.

„Nusiperku tiek, kiek suvalgysiu, atsargai neperku, tad ir sandėliuoti nereikia“, – pasakoja Kristina. Tačiau su „Delfi Būstas“ patirtimi pasidalijusi vilnietė Dalia prisimena, kaip jai teko susipažinti su stalčiuje, kuriame ji laiko kruopas, gyvenančiais vabzdžiais. „Panašu, kad būsiu iš parduotuvės parsinešusi. Nuo to laiko visus išpakuotus birius produktus laikau sandariuose induose“, – tikina pašnekovė.

Kenkėjų kontrolės ekspertų bendrovės „Dezinfa“ pardavimų vadovas Žygimantas Žalnerauskas sako, kad kandžių išties galime parsinešti iš parduotuvės, jeigu netyčia nusiperkame ilgiau pastovėjusias kruopų pakuotes.

Anot eksperto, norint išvengti kandžių, reikia suprasti, kad jos būna kelių rūšių – maistinės ir drabužinės. Kaip jų atsiranda mūsų namuose? „Jos namuose atsiranda ne atsitiktinai: didžiausia dalis jų atskrenda iš lauko. Bundant gamtai ir atsirandant visiems vabzdžiams, mašalams, voragyviams, bunda ir kandys.

Jos prabudusios skraido lauke, ieško maisto ir per atvirus langus įskrenda į žmonių namus, nes žmonės taip pat, atėjus šiltiems orams, atsidaro langus. O kandys jaučia, kur gali būti maisto šaltinis ir aišku, deda kiaušinėlius ir namuose, pirmiausia nepastebimai, bet atsiranda lervutės, kurios būna arčiausiai maisto šaltinio“, – iš kur mūsų namuose atsiranda kandžių, aiškina Ž. Žalnerauskas.

Maistinės kandys, pasak eksperto, skrenda prie trupinių, arbatų, seno šokolado ar pan. – prie tokių produktų, kurie namuose ilgiau stovėjo nejudinami. Maistinės kandys lengvai patenka į maisto pakuotes, pavyzdžiui, kruopų. Ir čia, anot specialisto, nepadės net polietileno maišeliai.

„Žmonės dažnai kruopas ar kitus birius produktus sudeda į polietileno maišelius. Tai kandies drugelis į tą pakuotę maišelyje nepateks, tačiau pati lervutė, kada ji jau išsiritusi iš kiaušinėlio ir jau turi mažus dantukus, gali prasigraužti iki kruopų.

O jau paskui gyvendama toje pakuotėje ji maitinasi, atsiranda voratinkliai, kokonas ir žmogus jau pastebi, kad kandžių yra. O jei dar ilgiau nematoma, tai žmogus jau ras pakuotėje drugelius, jie gali iš pakuotės išskristi ir juos pamatys žmogus virtuvėje“, – paaiškina Ž. Žalnerauskas.

Drabužinės ir maistinės kandys skiriasi

Drabužinės kandys, taip pat dažnai kankinančios žmones, skiriasi nuo maistinių kandžių. Pasak Ž. Žalnerausko, skirtingi šių dviejų rūšių kandžių maisto racionai: „Maistinė kandis negrauš vilnonio palto ar megztinio, o drabužinė niekada nelįs į kruopas.“

Pašnekovas tęsia, kad šiemet ypač didelė problema gyventojams gali tapti maistinės kandys. Pastarosiomis dienomis prekybos centruose kruopų lentynos buvo tiesiog iššluotos. „Tą problemą gali turėti šį pavasarį dažnas Lietuvos gyventojas, kuris šiomis dienomis prisipirko kruopų, kurių nesugebės suvalgyti. Tai tik padidins kandžių populiaciją.

Patarčiau niekam nelaikyti perteklinio maisto namuose. Geriau pirkti šviežią maistą su garantija, o ne namuose sendinti maistą“, – pataria specialistas. Vis dėlto, jeigu jau namuose prikaupėte maisto, tai tuomet birius produktus ekspertas rekomenduoja laikyti stikliniuose užspaudžiamuose induose, stikliniuose kruopoms ir arbatoms laikyti skirtuose indeliuose, plastikiniuose induose.

„Bet vien tik maišeliuose laikyti nėra gerai, nes maišelis neapsaugo. Kitas dalykas, reikėtų riboti ir patį patekimą. Padėtų tinklelis nuo vabzdžių, jis apsaugotų nuo visų vabzdžių“, – rekomenduoja specialistas ir priduria, kad visų taip liaupsinamas muilas ne visada padės apsisaugoti nuo drabužinių kandžių.

„Žmonės naudoja muilą, norėdami pasisaugoti nuo maistinių kandžių, tačiau paprastas muilas nelabai ką padės, jis turi turėti tam tikrų sudedamųjų dalių Turi būti tam tikrų kvapų šaltinis, kurie erzintų kandis. Tai turėtų būti žolelių kvapo muilas. Pavyzdžiui, chrizantemos turi atbaidantį vabzdžius kvapą. Tai galima tų žolelių padžiovintų padėti“, – pabrėžia Ž. Žalnerauskas.

Istorijos

Į vestuves jaunikis atvyko su džinsais ir marškinėliais. Pažiūrėkite į nuotakos veido išraišką

Britų jaunikis buvo negailestingai pasmerktas internete už tai, kad savo paties vestuvėse pasirodė su marškinėliais ir išblukusiais džinsais – o jo nuotaka buvo pasipuošusi kaip reikiant – su prabangia vestuvine suknele, makiažu, paaukštinta šukuosena ir puokšte.

Šis vaizdo įrašas „TikTok“ sulaukė daugiau nei 1,7 mln. peržiūrų, kai socialiniame tinkle Violet Price paskelbė vaizdo įrašą su geriausios draugės Catherine Nicholson vestuvėmis.

Po kelių mėnesių Catherine įsimylėjo ir nusprendė ištekėti už vyro. Catherine vestuvių dieną buvo pasipuošusi taip, kad padarytų įspūdį, o būsimasis jos vyras atvyko su džinsais ir juodais marškinėliais su užrašu nugaroje.

Dabar virusiniuose kadruose galima pamatyti nuotaką, stovinčią prieš altorių su tradicine balta suknele ir su tviskančia tiara.

Priešingai, jos būsimas vyras šiai progai dėvi nešvarius sportbačius, nuskalbtus džinsus ir juodus marškinėlius su „Palm Angels“ logotipu.

„TikTok“ mados kritikai nebuvo sužavėti – jie greitai pasmerkė jaunikį, kuris didžiąją dieną apsirengė kaip valkata.

Ar jūs man sakote, kad į savo vestuves jis atėjo su „Palm Angels“ marškinėliais (drabužių prekės ženklas)? – vienas „TikTok“ vartotojas paklausė, o kitas pasakė: „Liūdna, pažiūrėk, kaip gražiai ji atrodo, jis net nepasivargino persirengti nuo vakar vakaro“.

Vaizdo įrašas taip pat paskatino kai kuriuos žiūrovus juokauti jaunikio aprangos sąskaita, o kai kurie teigia, kad jis rengėsi taip paprastai, nes po vestuvių turėjo kitų planų.

„Kai tuokiesi 4 val., o bernvakaris – 6 val. “, – juokavo vienas žiūrovas, o kitas sakė:

„Kai ateini į vestuves tiesiai iš audringos nakties su draugais“.

Kiti žiūrovai išreiškė šoką dėl vyro aprangos, daugelis pabrėžė, kaip sunku patikėti, kad jaunikis tyčia jo vestuvėse pasirodė su džinsais ir marškinėliais.

„Vyras pamiršo, kad tuokiasi“, – sakė vienas asmuo. Kitas žiūrovas paklausė: „Ar jis nežinojo, kad tuokiasi?”

Vienas žmogus pasakė:

„Visi kalba apie tai, ką ji vilki, bet aš galvoju, kad nuotaka net nemyli jaunikio, nes jai būtų nesvarbi jo apranga“. Nors kitas sutiko, sakydamas: „Taip, neskaitant jo drabužių, nuotaka net neatrodo laiminga“.

Vaizdo įrašą paskelbusi Violeta, pavargusi nuo neigiamų komentarų savo draugei, palaikė Catherine sakydama:

„Dėl Dievo meilės, baik, ji ištekėjusi ir labai laiminga“. Taip, Catherine vis dėlto pasakė „taip“, bet jos veido išraiška įsimintina.

O kaip Jūs pasielgtumėte tokioje situacijoje, jeigu vaikinas ateitų į jūsų vestuves taip apsirengęs?

Tęsti skaitymą

Istorijos

Dauno sindromą turintis tėvas didžiuojasi turėdamas sūnų ir paneigia visus mitus, kad Dauno sindromu sergantys žmonės negali turėti vaikų

Yra daug klaidingų nuomonių apie žmones, sergančius Dauno sindromu, ir vienas iš jų yra tai, kad jie negali turėti vaikų.

Akivaizdu, kad iššūkių yra ir jie nemaži, bet vyrai su sutrikimu gali būti tėvais, kaip Jadas Issa, kuris ne tik apvaisino savo žmoną, bet ir pavertė savo sūnų Saderį odontologu.

Vaikas gimė ne su Dauno sindromu ir gyveno visiškai įprastą vaikystės gyvenimą, o Jadas visada buvo labai svarbus tėvas.

„Asmeniškai manau, kad būčiau daug mažiau susijaudinęs dėl gyvenimo ir daug mažiau aistringas tuo, ką veikiu, jei neturėčiau savo ypatingo tėvo“ , – aiškino berniukas, dabar turintis odontologo išsilavinimą.

Issa su žmona susipažino po to, kai jis pradėjo dirbti vietiniame kviečių malūne, kur po kurio laiko jie ir susituokė. Dabar Jadas didžiuojasi gyvenimu, kurį pasiekė, ir, svarbiausia, mėgsta sakyti, kad „turi sūnų, kuris yra gydytojas“.

Tęsti skaitymą

Istorijos

Jie turėjo pasimatymą 1977 m., po kurio jis daugiau jai nepaskambino. Po 33 metų mergina sužinojo priežastį

Tikėtina, kad jūs buvote keliuose pasimatymuose, kol suradote savo gyvenimo meilę. Visiškai normalu, kad daugelis žmonių, su kuriais susitinkate, išlieka atmintyje.

Karen Lynch būdama 17 metų išėjo į pasimatymą su Ricku Haywardu, kuris jai niekada nebepaskambino.

Pasak Karen, viskas klostėsi labai gerai ir jam tikrai nebuvo jokios priežasties jai neskambinti. Kai po 33 metų jis vėl pasirodė jos gyvenime, ji sužinojo, kas nutiko iš tikrųjų.

Rodos, Rickas visada buvo šiek tiek drovus vaikinas, net nemokėjo pakviesti merginos į pasimatymą, bet pagaliau apsiprato su Karen, bet paskambinti jai dar kartą buvo labai sunku ir jis nedrįso. Kiekvieną kartą, kai pakeldavau ragelį, pasiryžusi jam paskambinti, pradėjus skambėti, jis padėdavo ragelį.

Bėgant savaitėms, viskas darėsi vis sunkiau ir Rickas pasidavė, manydamas, kad Karen pavargo laukti.

Laikas bėgo ir kiekvienas iš jų tęsė savo gyvenimą, susituokė, sukūrė šeimas ir susilaukė vaikų. Abu galiausiai išsiskyrė su savo partneriais.

„Facebook“ turi pranašumą, nes leidžia mums palaikyti ryšį su žmonėmis iš mūsų mokyklos ir vaikystės draugų. Taigi jiems dviem pasisekė dar kartą susitikti per šį socialinį tinklą.

Susitikę jie abu rodė nuostabą ir džiaugsmą, taip pat susimąstė, kas būtų nutikę, jei būtų nuėję į antrą pasimatymą, todėl nusprendė į jį ir nueiti.

Jų ilgai lauktas antrasis pasimatymas praėjo labai gerai ir jie vėl pradėjo bendrauti. Dabar jiedu yra pora ir tiki, kad tai yra geriausias dalykas, kuris nutiko gyvenime, nes ji ne tik labai įsimylėjusi, bet ir susirado geriausią draugą.

Ši istorija rodo, kad galbūt ta platoniška meilė iš mokyklos vieną dieną gali nukristi tau po kojomis.

Tęsti skaitymą

Taip pat skaitykite

Dabar1 savaitė ago

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta...

Dabar1 savaitė ago

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu...

Dabar1 savaitė ago

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė...

Sveikata2 savaitės ago

Kaip sumažinti širdies ligos riziką su mitybos pokyčiais

Širdies liga yra viena iš labiausiai paplitusių mirties priežasčių pasaulyje. Gana dažnai ši liga yra susijusi su mitybos įpročiais, kurie...

Sveikata2 savaitės ago

7 žingsniai į sveiką gyvenimo būdą ir ilgągyvenimą

Sveikas gyvenimo būdas ir ilgągyvenimas yra dvi sąvokos, kurios dominuoja šiandieninėje visuomenėje. Vis daugiau žmonių supranta, kad gyventi sveikai yra...

Sveikata2 savaitės ago

Kas daro jus laimingais? Atsakymas gali jus nustebinti

Laimė – tai daugeliui žmonių amžinai siekiamas tikslas. Tai abstrakti būsena, kurią sunku apibrėžti vienu sakinio. Tačiau daugelis žmonių bando...

Sveikata2 savaitės ago

Išvalykite savo organizmą natūraliai: kaip tai padaryti teisingai

Sveikas gyvenimo būdas ir geras mitybos planas yra esminiai komponentai, kad išliktumėte sveiki ir energingi. Tačiau kartais organizmas gali reikalauti...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikos mitybos pradžia: patarimai naujokams

Sveika mityba yra esminė jūsų bendros sveikatos dalis. Ji daro didelę įtaką jūsų energijos lygiui, nuotaikai, svoriui ir net ilgaamžiškumui....

Sveikata2 savaitės ago

Kaip išvengti peršalimo ir gripo: imuniteto stiprinimo būdai

Šaltuoju metų laiku peršalimai ir gripai tampa dažniau pasitaikančiomis sveikatos problemomis. Šios virusinės infekcijos gali sukelti nemalonius simptomus, tokius kaip...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikatos sutrikimų prevencija: kas yra svarbu

Sveikatos sutrikimų prevencija yra esminis aspektas užtikrinant ilgalaikę gerovę ir kokybišką gyvenimą. Nors gydymas ir reabilitacija yra svarbūs gydant ligas,...

Populiaru