Connect with us

Dabar

Kas yra negyvojo užpakalio sindromas ir kaip jo išvengti

Jei suskaičiuotumėte valandų skaičių, kurį praleidžiate sėdėdami dienos metu, suprasite, kad tai yra kur kas daugiau, nei būtų spėję įsivaizduoti. Pvz., Vidutinis suaugęs amerikietis sėdi daugiau nei 8 valandas per dieną, o paaugliams šis skaičius didesnis. Sėdėjimas daro tokį neigiamą poveikį mūsų sveikatai, kad gali sukelti keletą lėtinių ligų . Gleivinės amnezija, kartais vadinama negyvo užpakalio sindromu, yra viena iš jų. Ši būklė atsiranda, kai yra pažeisti sėdmenų raumenys ir tai gali paveikti jūsų nugarą, kelius ir dar daugiau.

„Bright Side“ norėjo atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą dienos metu, kalbėdamas apie gleivinę amneziją ir apie tai, kaip ją pakeisti.

Pavojai sėdint kelias valandas

Sėdėjimas ilgą laiką tapo vienu iš didėjančių šiuolaikinės visuomenės sveikatos rūpesčių. Ir tai beveik nieko nestebina. Sėdėjimas ilgą laiką gali sukelti daug pavojingų fizinių sąlygų , tokių kaip aukštas kraujo spaudimas, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje ir širdies ir kraujagyslių ligos. Ir, kaip jūs galbūt žinote, dauguma jų ateina pasilikti, nesvarbu, kiek sportuojate kiekvieną dieną.

Deja, bet kuri iš šių lėtinių ligų, ilgas valandas sėdėjimas taip pat gali sukelti diskomfortą, kuris gali paveikti jūsų kasdienį gyvenimą. Viskas prasideda nuo jūsų sėdmenų ir to, kas vadinama negyvo užpakalio sindromu.

Kas yra gleivinė amnezija

SKELBIMAS

Gleivinės amnezija yra  sindromas , dėl kurio sėdmenų raumenys nustoja tinkamai funkcionuoti ir iš esmės užmigti. Kai ilgai sėdime, šie raumenys tampa tik pasyviais raumenimis, o kūnas tarsi „pamiršta“, kaip juos suaktyvinti. Atrodo, kad, kaip kai kurie pasakytų, atsirado „gleivinės amnezijos“ pavadinimas.

Tai gali neatrodyti taip blogai, galbūt jūs galvojate, tačiau iš tikrųjų tai labai problematiška. Sėdmenų raumenys yra vieni didžiausių kūno raumenų, todėl jie naudojami daugeliui mūsų atliekamų judesių. Kai jie neveikia, juos turi užimti kiti raumenys, kurie neturi tokio pat stiprumo, ir kitos kūno dalys, kaip mūsų keliai ir nugara. Ir tai, be abejo, apmokestina šių vietų raumenis.

Kaip pasakyti, ar sergate gleivine amnezija

Žmonės, kenčiantys nuo šios būklės , teigė, kad po ilgų sėdėjimo valandų sėdmenys jaučiasi nutirpę ir net skauda. Jie taip pat praneša apie apatinės nugaros, klubų ar net kelių skausmą. Kitas simptomas gali būti mankšta pakankamai valandų per savaitę, kad turėtumėte matyti rezultatus ir vis tiek nesugebate suformuoti sėdmenų taip, kaip norite, ar net pastebėtumėte pokyčius.

Jei įtariate, kad sergate negyvo užpakalio sindromu, tačiau vis dar nesate tikri, ar jį iš tikrųjų turite, pirmiausia turėtumėte prisiminti, kad turite kreiptis į gydytoją, kad jis būtų tinkamai diagnozuotas. Tuo tarpu pasižvalgyti į veidrodį gali padėti. Išbandykite šias 3 pozicijas ir pažiūrėkite, ar galite jas teisingai atspindėti . Taip pat turite atsiminti, kad visada turite kreiptis į gydytoją ar terapeutą, kuris specializuojasi šioje srityje, kad gautumėte teisingą diagnozę.SKELBIMAS

1 padėtis

2 padėtis

3 padėtis

Gydoma gleivinė amnezija namuose

Visi kūnai yra skirtingi ir kiekvienas iš jų turi savo reikalavimų rinkinį, į kurį reikia atsižvelgti prieš pradedant treniruotę. Štai kodėl visada geriau kreiptis į specialistą, kad jie sudarytų treniruočių programą, kuri nepakenks jūsų sveikatai – jei nuspręsite nedirbti su asmeniniu treneriu.

Kiekvieną dieną keletą minučių atlikite sėdmenis. Jei didžiąją dienos dalį praleidžiate sėdėdami, geriausia priemonė yra  prevencija . Jums reikia tik kelių minučių mankštos per dieną, kad suaktyvintumėte sėdmenis. Pabandykite daryti pritūpimus, šokinėti domkratus arba tiesiog atsigulti ant lygaus paviršiaus ir suspausti sėdmenis.

Judėk kiek įmanoma daugiau. Padaryti kai kurie pokyčiai jūsų įprasta, kad bus sumažinti savo sėdi valandas. Pavyzdžiui, eikite į darbą iš savo autobusų stotelės, darykite pertraukas arba palikite kėdę bent kas pusvalandį.

Treniruok savo kūną, kad jis būtų lankstesnis: nuolat treniruodamiesi išugdysite pakankamai raumenų elastingumą, kad efektyviau suaktyvintumėte ir sukietintumėte sėdmenis ir nerizikuotumėte susižeisti.

Būtinai laikykitės sveikos mitybos: dėl per didelio antsvorio jūsų sėdmenys patiria daugiau streso, todėl jums gali būti sunkiau pakeisti negyvų užpakalių sindromą.

Jūsų manymu, kiek valandų per dieną yra maksimalus laikas, kurį turėtume sėdėti, kad išvengtume fizinių padarinių pavojaus? Kokį pratimą patartumėte išlaikyti sėdmenis aktyvius ir tvirtus?

Dabar

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta bus šiame žvaigždyne. Remiantis astrologinėmis prognozėmis, šis derinys interpretuojamas kaip itin sėkmingas. Todėl astrologė mano, kad sėkmė turėtų lydėti kiekvieną, kurio Zodiako ženklas yra Jautis.

Astrologė, patikslinusi savo prognozę, pataria šiems žmonėms išspręsti asmeninio gyvenimo, karjeros ir finansines problemas. Ji tiki, kad visi kivirčai šeimose išsispręs ir santykiai taps darnesni. Vienišiems ir nesusituokusiems žmonėms astrologė pataria ieškotis partnerio. Karjeros srityje, jos nuomone, yra paaukštinimo ir pajamų augimo perspektyvos.

Specialistė mano, kad finansiškai turėtų pasisekti loterijose, šie žmonės gaus brangių dovanų, nemažus priedus darbe, grąžins ankstesnes skolas.

Tęsti skaitymą

Dabar

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu nestabilumu siejami tam trys Zodiako ženklai.

Avinas

Avinas turi didžiulį energijos užtaisą. Jis nebijo imtis sudėtingų projektų ir bet kokia kaina siekia savo tikslo. Tačiau jų impulsyvumas ir santūrumo stoka gali sukelti nenuspėjamų situacijų. Avinas dažnai negali klausytis savo pašnekovo, todėl gali kilti konfliktų ir ginčų. Norėdami to išvengti, šio ženklo atstovai turi išmokti valdyti savo energiją ir nukreipti ją konstruktyvia linkme. Tam gali padėti fiziniai pratimai ir sportas, leidžiantys atsikratyti nereikalingos agresijos ir nervingumo.

Liūtas

Dar vienas Ugnies stichijos atstovas, kuris iš pirmo žvilgsnio sukuria ramaus ir subalansuoto žmogaus įspūdį. Tačiau už to sluoksnio slypi impulsyvumas ir nestabilumas. Liūtai, jaučiantys konkurenciją, gali rodyti neprotingą agresiją ir norą dominuoti situacijose, kai tariamai pažeidžiamos jų ribos ar interesai.

Norėdami susidoroti su nesaikingumu, Liūtai turėtų suprasti, kad nereikia nuolat kam nors įrodinėti savo vertės. Svarbu įsiklausyti į save, analizuoti situacijas ir ieškoti kompromisų – to padės šio ženklo atstovams sumažinti agresiją.

Skorpionas

Skorpionai yra žinomi kaip aistringi ir emocingi. Jie gali būti agresyvūs, bet tuo pat metu išlaikyti gebėjimą pripažinti savo klaidas ir būti tikrais draugais. Tačiau jų agresyvios reakcijos gali tapti problema santykiuose ne tik su aplinkiniais, bet ir su savimi.
Norėdami susidoroti su pykčiu, Skorpionai turi išmokti analizuoti informaciją ir pasverti savo reakcijas. Supratimas, kad jų artimieji taip pat gali klysti, padės jiems išvengti jų destruktyvumo. Palaipsniui ugdoma savikontrolė ir gebėjimas pamatyti situaciją iš skirtingų pusių padės Skorpionams išlaikyti ramybę ir išvengti nervingumo.

Tęsti skaitymą

Dabar

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė teigiama jų savybė. Astrologai stipriosios lyties atstovams pataria atkreipti dėmesį į trijų Zodiako ženklų atstoves.

Vėžys

Vėžio ženklo moterys labai gerai žino, ko nori vyrai. Šio žvaigždyno atstovės permato net slapčiausius troškimus ir daro viską, kad vyrai jaustųsi mylimi. Be to, šioms moterims šeima ir jos gerovė visada bus pirmoje vietoje. Daugeliui vyrų tai atlieka pagrindinį vaidmenį renkantis partnerę visam gyvenimui.

Ožiaragis

Moterys, gimusios po šiuo žvaigždynu, yra įsitikinusios savo idealumu visose gyvenimo srityse. Todėl jos ieško partnerio, kuris atitiktų jų aukštus standartus. Santykiuose su Ožiaragio moterimi ginčų praktiškai nėra, jau pirmą nesusipratimo minutę ji stengiasi, kad viskas būtų gerai. O bendros pastangos su vyru padės jiems sukurti jaukumą namuose ir mėgautis gyvenimu.

Vandenis

Nors Vandenio ženklo moterys laikomos natūraliomis lyderėmis, jos nori, kad jų partneris turėtų aukštesnį statusą. Vyrai gali būti tikri, kad šio žvaigždyno atstovės jiems visada suteiks reikiamą paramą, padės sunkiais laikais ir pasirūpins, kad namuose viešpatautų meilė. Šio Zodiako ženklo moterys taip pat išsiskiria tokiais bruožais kaip sąžiningumas ir atvirumas.

Tęsti skaitymą

Taip pat skaitykite

Dabar5 d. ago

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta...

Dabar5 d. ago

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu...

Dabar5 d. ago

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė...

Sveikata2 savaitės ago

Kaip sumažinti širdies ligos riziką su mitybos pokyčiais

Širdies liga yra viena iš labiausiai paplitusių mirties priežasčių pasaulyje. Gana dažnai ši liga yra susijusi su mitybos įpročiais, kurie...

Sveikata2 savaitės ago

7 žingsniai į sveiką gyvenimo būdą ir ilgągyvenimą

Sveikas gyvenimo būdas ir ilgągyvenimas yra dvi sąvokos, kurios dominuoja šiandieninėje visuomenėje. Vis daugiau žmonių supranta, kad gyventi sveikai yra...

Sveikata2 savaitės ago

Kas daro jus laimingais? Atsakymas gali jus nustebinti

Laimė – tai daugeliui žmonių amžinai siekiamas tikslas. Tai abstrakti būsena, kurią sunku apibrėžti vienu sakinio. Tačiau daugelis žmonių bando...

Sveikata2 savaitės ago

Išvalykite savo organizmą natūraliai: kaip tai padaryti teisingai

Sveikas gyvenimo būdas ir geras mitybos planas yra esminiai komponentai, kad išliktumėte sveiki ir energingi. Tačiau kartais organizmas gali reikalauti...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikos mitybos pradžia: patarimai naujokams

Sveika mityba yra esminė jūsų bendros sveikatos dalis. Ji daro didelę įtaką jūsų energijos lygiui, nuotaikai, svoriui ir net ilgaamžiškumui....

Sveikata2 savaitės ago

Kaip išvengti peršalimo ir gripo: imuniteto stiprinimo būdai

Šaltuoju metų laiku peršalimai ir gripai tampa dažniau pasitaikančiomis sveikatos problemomis. Šios virusinės infekcijos gali sukelti nemalonius simptomus, tokius kaip...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikatos sutrikimų prevencija: kas yra svarbu

Sveikatos sutrikimų prevencija yra esminis aspektas užtikrinant ilgalaikę gerovę ir kokybišką gyvenimą. Nors gydymas ir reabilitacija yra svarbūs gydant ligas,...

Populiaru