Connect with us

Dabar

Įpročiai, kurie skiria protingą ir kvailą žmogų

„Kvailystė ir išmintis yra taip pat lengvai suvokiama kaip ir užkrečiamos ligos“, – perspėjo Shakespeare’as. Todėl žmonės jūsų aplinkoje turi būti kruopščiai parinkti. Bet kaip suprasti, kas iš tikrųjų yra prieš tave: protingas žmogus ar kvailys? Psichologai įvardija 10 žmogaus, turinčio aukštus intelekto sugebėjimus, požymių. Susitikdami ieškokite jų pas savo pašnekovą!

1. Nieko nevertinkite be konteksto

Protingas žmogus neskuba daryti išvadų ir vertinimų, kol neišnagrinėja visų aplinkybių ir detalių. Jis retai kritikuoja ir smerkia.

Kvailas žmogus lengvai duoda vertinimus kitiems ir reiškiniams, nesigilindamas į aplinkybes. Tuo pačiu jam atrodo, kad jis yra geresnis už savo kritikos objektą.

2. Lengvai pripažinkite savo klaidas

Pagrindinis protingo žmogaus tikslas yra rasti tiesą ir ne visada būti teisus. Jis puikiai supranta, kad gali klysti, nes niekas šiame pasaulyje nėra tobula. Kvaili žmonės nepripažįsta savo klaidų.

3. Elkitės ramiai

Ginčas su partneriu, ilga spūstis ar staigus skrydžių atšaukimas oro uoste – tai, kas gali visus supykdyti. Tačiau tyrimai parodė, kad protingi žmonės yra ramesni nei tie, kurių intelekto koeficientas yra žemas.

Mičigano universiteto mokslininkų metų tyrimai įrodo, kad vis dar egzistuoja ryšys tarp agresyvaus elgesio ir žemo intelekto.

4. Nelaikykite savęs geresniais už kitus

Kvaili žmonės mano, kad jie yra geresni už kitus. Remiantis žurnale „Psychological Science“ paskelbtu tyrimu, mažiau protingi asmenys yra labiau linkę į homofobiją ir rasizmą. Jie įžeidinėja kitus, kad atrodytų gerai jų fone.

Protingi žmonės nelygina savęs su kitais. Jie visada džiaugiasi kitų sėkme ir dažnai būna pasirengę padėti.

5. Dažniau užjauskite kitus

Žmonės, turintys žemą intelekto koeficientą, dažnai būna egoistai. Jie neabejingi kitų jausmams ir poreikiams. Taip yra todėl, kad jie negali įsivelti į kito žmogaus batus ir suprasti savo minties.

6. Jauskitės patogiai vienas

Protingas žmogus nenuobodžiauja vienas su savo mintimis. Dažnai svarbios idėjos kyla būtent tada, kai esame vieni. Kvaili žmonės visaip vengia. Būdami savo kompanijoje, jie turi stebėti savo tuštumą. Todėl, jei šalia nėra nieko, tada naujienos ir socialiniai tinklai gelbsti nuobodžius žmones.

7. Eik miegoti vėlai ir dažnai „pertvarkyk“ žadintuvo garsą

Mokslininkai iš Japonijos Kaya Perina ir Satoshi Kanazawa mano, kad tarp „pelėdų“ yra ir protingesnių žmonių. Savo tyrime žurnale „Personality and Individual Differences“ jie nustatė ryšį tarp paros ritmo ir aukšto intelekto. Jie taip pat pažymi, kad žmonės, pertvarkę signalizaciją, labiau reaguoja į savo kūno poreikius.

8. Nebijok atrodyti kvaila

Protingi žmonės nebijo atrodyti kvaili ir leidžia sau atsipalaiduoti. Kvailiai, priešingai, iš visų jėgų bando parodyti savo intelektualinius sugebėjimus. Jie mielai jus pataisys. Ar sutikai tokių?

9. Nebijo

Baimė nevaldo protingo žmogaus gyvenimo. Bet kvailys visko bijo: aš ten neisiu ir neisiu, staiga kažkas nutinka. Atlikdamas kokį nors veiksmą žmogus įgyja patirties, o tas, kuris sėdi namuose ir purto, niekada nesupras gyvenimo prasmės.

10. Vesti dialogą

Jei žmogus nuolat kalba apie save ir jums sunku įterpti net žodį, tai žinokite, kad turite reikalų su kvailiu. Kartais žmogus nori išsikalbėti, tačiau tai neturėtų būti nuolatinė.

Niekas visada negali elgtis protingai, bet vis tiek verta pabandyti. Kiek turite įpročių?

Dabar

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta bus šiame žvaigždyne. Remiantis astrologinėmis prognozėmis, šis derinys interpretuojamas kaip itin sėkmingas. Todėl astrologė mano, kad sėkmė turėtų lydėti kiekvieną, kurio Zodiako ženklas yra Jautis.

Astrologė, patikslinusi savo prognozę, pataria šiems žmonėms išspręsti asmeninio gyvenimo, karjeros ir finansines problemas. Ji tiki, kad visi kivirčai šeimose išsispręs ir santykiai taps darnesni. Vienišiems ir nesusituokusiems žmonėms astrologė pataria ieškotis partnerio. Karjeros srityje, jos nuomone, yra paaukštinimo ir pajamų augimo perspektyvos.

Specialistė mano, kad finansiškai turėtų pasisekti loterijose, šie žmonės gaus brangių dovanų, nemažus priedus darbe, grąžins ankstesnes skolas.

Tęsti skaitymą

Dabar

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu nestabilumu siejami tam trys Zodiako ženklai.

Avinas

Avinas turi didžiulį energijos užtaisą. Jis nebijo imtis sudėtingų projektų ir bet kokia kaina siekia savo tikslo. Tačiau jų impulsyvumas ir santūrumo stoka gali sukelti nenuspėjamų situacijų. Avinas dažnai negali klausytis savo pašnekovo, todėl gali kilti konfliktų ir ginčų. Norėdami to išvengti, šio ženklo atstovai turi išmokti valdyti savo energiją ir nukreipti ją konstruktyvia linkme. Tam gali padėti fiziniai pratimai ir sportas, leidžiantys atsikratyti nereikalingos agresijos ir nervingumo.

Liūtas

Dar vienas Ugnies stichijos atstovas, kuris iš pirmo žvilgsnio sukuria ramaus ir subalansuoto žmogaus įspūdį. Tačiau už to sluoksnio slypi impulsyvumas ir nestabilumas. Liūtai, jaučiantys konkurenciją, gali rodyti neprotingą agresiją ir norą dominuoti situacijose, kai tariamai pažeidžiamos jų ribos ar interesai.

Norėdami susidoroti su nesaikingumu, Liūtai turėtų suprasti, kad nereikia nuolat kam nors įrodinėti savo vertės. Svarbu įsiklausyti į save, analizuoti situacijas ir ieškoti kompromisų – to padės šio ženklo atstovams sumažinti agresiją.

Skorpionas

Skorpionai yra žinomi kaip aistringi ir emocingi. Jie gali būti agresyvūs, bet tuo pat metu išlaikyti gebėjimą pripažinti savo klaidas ir būti tikrais draugais. Tačiau jų agresyvios reakcijos gali tapti problema santykiuose ne tik su aplinkiniais, bet ir su savimi.
Norėdami susidoroti su pykčiu, Skorpionai turi išmokti analizuoti informaciją ir pasverti savo reakcijas. Supratimas, kad jų artimieji taip pat gali klysti, padės jiems išvengti jų destruktyvumo. Palaipsniui ugdoma savikontrolė ir gebėjimas pamatyti situaciją iš skirtingų pusių padės Skorpionams išlaikyti ramybę ir išvengti nervingumo.

Tęsti skaitymą

Dabar

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė teigiama jų savybė. Astrologai stipriosios lyties atstovams pataria atkreipti dėmesį į trijų Zodiako ženklų atstoves.

Vėžys

Vėžio ženklo moterys labai gerai žino, ko nori vyrai. Šio žvaigždyno atstovės permato net slapčiausius troškimus ir daro viską, kad vyrai jaustųsi mylimi. Be to, šioms moterims šeima ir jos gerovė visada bus pirmoje vietoje. Daugeliui vyrų tai atlieka pagrindinį vaidmenį renkantis partnerę visam gyvenimui.

Ožiaragis

Moterys, gimusios po šiuo žvaigždynu, yra įsitikinusios savo idealumu visose gyvenimo srityse. Todėl jos ieško partnerio, kuris atitiktų jų aukštus standartus. Santykiuose su Ožiaragio moterimi ginčų praktiškai nėra, jau pirmą nesusipratimo minutę ji stengiasi, kad viskas būtų gerai. O bendros pastangos su vyru padės jiems sukurti jaukumą namuose ir mėgautis gyvenimu.

Vandenis

Nors Vandenio ženklo moterys laikomos natūraliomis lyderėmis, jos nori, kad jų partneris turėtų aukštesnį statusą. Vyrai gali būti tikri, kad šio žvaigždyno atstovės jiems visada suteiks reikiamą paramą, padės sunkiais laikais ir pasirūpins, kad namuose viešpatautų meilė. Šio Zodiako ženklo moterys taip pat išsiskiria tokiais bruožais kaip sąžiningumas ir atvirumas.

Tęsti skaitymą

Taip pat skaitykite

Dabar6 d. ago

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta...

Dabar6 d. ago

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu...

Dabar6 d. ago

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė...

Sveikata2 savaitės ago

Kaip sumažinti širdies ligos riziką su mitybos pokyčiais

Širdies liga yra viena iš labiausiai paplitusių mirties priežasčių pasaulyje. Gana dažnai ši liga yra susijusi su mitybos įpročiais, kurie...

Sveikata2 savaitės ago

7 žingsniai į sveiką gyvenimo būdą ir ilgągyvenimą

Sveikas gyvenimo būdas ir ilgągyvenimas yra dvi sąvokos, kurios dominuoja šiandieninėje visuomenėje. Vis daugiau žmonių supranta, kad gyventi sveikai yra...

Sveikata2 savaitės ago

Kas daro jus laimingais? Atsakymas gali jus nustebinti

Laimė – tai daugeliui žmonių amžinai siekiamas tikslas. Tai abstrakti būsena, kurią sunku apibrėžti vienu sakinio. Tačiau daugelis žmonių bando...

Sveikata2 savaitės ago

Išvalykite savo organizmą natūraliai: kaip tai padaryti teisingai

Sveikas gyvenimo būdas ir geras mitybos planas yra esminiai komponentai, kad išliktumėte sveiki ir energingi. Tačiau kartais organizmas gali reikalauti...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikos mitybos pradžia: patarimai naujokams

Sveika mityba yra esminė jūsų bendros sveikatos dalis. Ji daro didelę įtaką jūsų energijos lygiui, nuotaikai, svoriui ir net ilgaamžiškumui....

Sveikata2 savaitės ago

Kaip išvengti peršalimo ir gripo: imuniteto stiprinimo būdai

Šaltuoju metų laiku peršalimai ir gripai tampa dažniau pasitaikančiomis sveikatos problemomis. Šios virusinės infekcijos gali sukelti nemalonius simptomus, tokius kaip...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikatos sutrikimų prevencija: kas yra svarbu

Sveikatos sutrikimų prevencija yra esminis aspektas užtikrinant ilgalaikę gerovę ir kokybišką gyvenimą. Nors gydymas ir reabilitacija yra svarbūs gydant ligas,...

Populiaru