Connect with us

Dabar

20 garsiausių pilių, kurios vis dar yra žemėje

Pilys, skirtingai nei šiuolaikiniai dvarai, ne tik demonstravo jų savininkų turtus, bet ir tarnavo kaip galingos tvirtovės, kurios galėjo išlaikyti gynybą kelerius metus, ir tuo pačiu gyvenimas tuo nesustojo.

Net pats faktas, kad daugelis pilių, išgyvenusios karus, elementų smūgius ir savininkų nerūpestingumą, vis dar yra nepažeistos, leidžia manyti, kad jie dar nėra išradę patikimesnių būstų. Jie taip pat nepaprastai gražūs ir atrodo, kad mūsų pasaulyje atsirado iš pasakų ir legendų puslapių. Aukštos jų smailės primena laikus, kai jie kovojo už gražuolių širdis, o oras buvo prisotintas riteriškumo ir drąsos.

Tam, kad galėtumėte nusiteikti romantiškai, šioje medžiagoje surinkome 20 garsiausių pilių, kurios vis dar yra žemėje. Jie tikrai norės aplankyti ir, galbūt, likti gyventi.

1. Reichsburgo pilis, Vokietija

Tūkstantmečio pilis iš pradžių buvo Vokietijos karaliaus Konrado III, o vėliau Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV rezidencija. Tvirtovę prancūzai sudegino 1689 m. Ir ji būtų paskendusi užmarštyje, tačiau vokiečių verslininkas 1868 m. Įsigijo jos palaikus ir didžiąją dalį savo turto išleido pilies atstatymui.

2. Mont Sent Mišelis, Prancūzija (© Rudy Denoyette)

Nepasiekiama Mont Saint-Michel pilis, kurią iš visų pusių supa jūra, yra viena populiariausių pramogų Prancūzijoje po Paryžiaus. Pastatytas 709 m., Jis vis dar atrodo nuostabiai.

3. Pilis Hochosterwitz, Austrija

Viduramžių Hochosterwitz pilis buvo pastatyta tolimame IX amžiuje. Jo bokštai vis dar budriai stebi apylinkes, išdidžiai iškilę virš jos 160 m aukštyje. O saulėtu oru jais galima grožėtis net 30 km atstumu.

4. Bledo pilis, Slovėnija (© nordfold)

Pilis yra ant šimto metrų uolos, grėsmingai iškilusia Bledo ežeru. Be to, kad iš pilies langų atsiveria puikus vaizdas, ši vieta turi turtingą istoriją – ji buvo Serbijos karališkosios dinastijos, o vėliau ir maršalo Josipo Brozo Tito būstinė.

5. Hohenzollern pilis, Vokietija

Ši pilis yra Hohenzollern kalno viršūnėje, 2800 metrų virš jūros lygio. Klestėjimo laikais pilis šioje tvirtovėje buvo laikoma Prūsijos imperatorių rezidencija.

6. Barciense pilis, Ispanija (© Jesús M. García)

Barciense pilis Ispanijos Toledo provincijoje XV a. Buvo pastatyta vietos grafo. 100 metų pilis tarnavo kaip galinga artilerijos tvirtovė, o šiandien šios tuščios sienos vilioja tik fotografus ir turistus.

7. Neuschwanstein pilis, Vokietija (© Hermes S)

Romantiška Bavarijos karaliaus Liudviko II pilis buvo pastatyta XIX amžiaus viduryje, ir tuo metu jos architektūra buvo laikoma labai ekstravagantiška. Kad ir kaip ten būtų, būtent jos sienos įkvėpė Miegančio grožio pilies Disneilende kūrėjus.

8. Methoni pilis, Graikija (© Spiros Pashos)

Nuo XIV amžiaus Venecijos pilis-tvirtovė Methoni buvo mūšių centras ir paskutinis europiečių forpostas šiose dalyse mūšiuose prieš turkus, kurie svajojo užgrobti Peloponesą. Šiandien iš tvirtovės likę tik griuvėsiai.

9. Hohenschwangau pilis, Vokietija

Ši pilis-tvirtovė XII amžiuje buvo pastatyta Švangau riterių ir buvo daugelio valdovų rezidencija, įskaitant garsųjį karalių Liudviką II, kuris šiose sienose priėmė kompozitorių Richardą Wagnerį.

10. Chillon pilis, Šveicarija (© Bruno Paci)

Ši viduramžių bastilija iš paukščio skrydžio atrodo kaip karo laivas. Turtinga pilies istorija ir savita išorė įkvėpė daugelį garsių rašytojų. XVI amžiuje pilis buvo naudojama kaip valstybinis kalėjimas, apie tai rašė George’as Byronas savo eilėraštyje „Chillono kalinys“.

11. Eileano Donano pilis, Škotija

Pilis, esanti uolingoje Loch Duich fiordo saloje, yra viena romantiškiausių pilių Škotijoje, garsėjanti viržių medumi ir legendomis. Čia buvo filmuojama daugybė filmų, tačiau svarbiausia, kad pilis yra atvira lankytojams ir visi gali paliesti jos istorijos akmenis.

12. Bodiamo pilis, Anglija (© Mirek Galagus)

Nuo pat įkūrimo XIV amžiuje Bodiamo pilis patyrė daugybę savininkų, kuriems visiems patiko muštis. Todėl, kai lordas Curzonas jį įsigijo 1917 m., Iš pilies liko tik griuvėsiai. Laimei, jos sienos buvo greitai atkurtos, o dabar pilis yra tokia pat gera kaip nauja.

13. Guaita pilis, San Marinas

Pilis nuo pat XI amžiaus yra Monte Titano nepasiekiamo kalno viršūnėje ir kartu su kitais dviem bokštais saugo seniausią valstybę San Marino pasaulyje.

14. Kregždės lizdas, Krymas (© Tim Zizifus)

Iš pradžių ant Ai-Todoro kyšulio uolos buvo nedidelis medinis namelis. Dabartinę jo išvaizdą „Kregždės lizdas“ gavo naftos pramonininkas baronas Steingelis, kuris mėgo atsipalaiduoti Kryme. Jis nusprendė Reino upės pakrantėje pastatyti romantišką pilį, panašią į viduramžių statinius.

15. Stalkerio pilis, Škotija (© Tomasz Zaczeniuk)

Stalkerio pilis, reiškianti „Sakalą“, buvo pastatyta 1320 metais ir priklausė MacDougal klanui. Nuo to laiko jos sienos patyrė didžiulę nesantaiką ir karus, kurie paveikė pilies būklę. 1965 metais pulkininkas D.R. Stewartas iš Allwardo, kuris pastatė pastatą kartu su žmona, šeima ir draugais.

16. Brano pilis, Rumunija

Brano pilis yra Transilvanijos perlas, paslaptingas forto muziejus, kuriame gimė garsi grafo Drakulos legenda, vampyras, žudikas ir gubernatorius Vladas Tepesas. Pasak legendos, jis savo kampanijų laikotarpiais čia praleido naktį, o miškas, supantis Brano pilį, buvo mėgstamiausia Tepeso medžioklės vieta.

17. Vyborgo pilis, Rusija

Vyborgo pilį švedai įkūrė 1293 m., Per vieną iš kryžiaus žygių į Karelijos žemę. Jis išliko skandinaviškas iki 1710 m., Kai Petro I būrys ilgam išmetė švedus toli ir toli. Nuo to laiko pilis sugebėjo būti dekabristų sandėliu, kareivinėmis ir net kalėjimu. Ir šiais laikais čia yra muziejus.

18. Cashelio pilis, Airija

Cashelio pilis kelis šimtus metų iki normanų invazijos buvo Airijos karalių būstinė. Čia V amžiuje po Kr. e. gyveno ir pamokslavo šventąjį Patriką. Pilies sienos liudijo, kaip Oliveris Cromwellas, kuris gyvus čia sudegino kareivius, kruvinai numalšino revoliuciją. Nuo to laiko pilis tapo britų žiaurumo, tikros airių drąsos ir tvirtybės simboliu.

19. Kilhurno pilis, Škotija

Labai gražūs ir net šiek tiek klaiki Kilhurno pilies griuvėsiai yra ant vaizdingo Av ežero kranto. Šios pilies istorija, skirtingai nei dauguma Škotijos pilių, vyko gana ramiai – čia gyveno daugybė grafų, kurie pakeitė vienas kitą. 1769 m. Pastatas patyrė žaibo smūgį ir netrukus buvo visam laikui apleistas, nes tai išliko iki šiol.

20. Lichtenšteino pilis, Vokietija

XII amžiuje pastatyta ši pilis buvo kelis kartus sugriauta. Galiausiai ji buvo restauruota 1884 m., Ir nuo tada pilis tapo daugelio filmų, įskaitant filmą „Trys muškietininkai“, filmavimo vieta.

Dabar

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta bus šiame žvaigždyne. Remiantis astrologinėmis prognozėmis, šis derinys interpretuojamas kaip itin sėkmingas. Todėl astrologė mano, kad sėkmė turėtų lydėti kiekvieną, kurio Zodiako ženklas yra Jautis.

Astrologė, patikslinusi savo prognozę, pataria šiems žmonėms išspręsti asmeninio gyvenimo, karjeros ir finansines problemas. Ji tiki, kad visi kivirčai šeimose išsispręs ir santykiai taps darnesni. Vienišiems ir nesusituokusiems žmonėms astrologė pataria ieškotis partnerio. Karjeros srityje, jos nuomone, yra paaukštinimo ir pajamų augimo perspektyvos.

Specialistė mano, kad finansiškai turėtų pasisekti loterijose, šie žmonės gaus brangių dovanų, nemažus priedus darbe, grąžins ankstesnes skolas.

Tęsti skaitymą

Dabar

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu nestabilumu siejami tam trys Zodiako ženklai.

Avinas

Avinas turi didžiulį energijos užtaisą. Jis nebijo imtis sudėtingų projektų ir bet kokia kaina siekia savo tikslo. Tačiau jų impulsyvumas ir santūrumo stoka gali sukelti nenuspėjamų situacijų. Avinas dažnai negali klausytis savo pašnekovo, todėl gali kilti konfliktų ir ginčų. Norėdami to išvengti, šio ženklo atstovai turi išmokti valdyti savo energiją ir nukreipti ją konstruktyvia linkme. Tam gali padėti fiziniai pratimai ir sportas, leidžiantys atsikratyti nereikalingos agresijos ir nervingumo.

Liūtas

Dar vienas Ugnies stichijos atstovas, kuris iš pirmo žvilgsnio sukuria ramaus ir subalansuoto žmogaus įspūdį. Tačiau už to sluoksnio slypi impulsyvumas ir nestabilumas. Liūtai, jaučiantys konkurenciją, gali rodyti neprotingą agresiją ir norą dominuoti situacijose, kai tariamai pažeidžiamos jų ribos ar interesai.

Norėdami susidoroti su nesaikingumu, Liūtai turėtų suprasti, kad nereikia nuolat kam nors įrodinėti savo vertės. Svarbu įsiklausyti į save, analizuoti situacijas ir ieškoti kompromisų – to padės šio ženklo atstovams sumažinti agresiją.

Skorpionas

Skorpionai yra žinomi kaip aistringi ir emocingi. Jie gali būti agresyvūs, bet tuo pat metu išlaikyti gebėjimą pripažinti savo klaidas ir būti tikrais draugais. Tačiau jų agresyvios reakcijos gali tapti problema santykiuose ne tik su aplinkiniais, bet ir su savimi.
Norėdami susidoroti su pykčiu, Skorpionai turi išmokti analizuoti informaciją ir pasverti savo reakcijas. Supratimas, kad jų artimieji taip pat gali klysti, padės jiems išvengti jų destruktyvumo. Palaipsniui ugdoma savikontrolė ir gebėjimas pamatyti situaciją iš skirtingų pusių padės Skorpionams išlaikyti ramybę ir išvengti nervingumo.

Tęsti skaitymą

Dabar

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė teigiama jų savybė. Astrologai stipriosios lyties atstovams pataria atkreipti dėmesį į trijų Zodiako ženklų atstoves.

Vėžys

Vėžio ženklo moterys labai gerai žino, ko nori vyrai. Šio žvaigždyno atstovės permato net slapčiausius troškimus ir daro viską, kad vyrai jaustųsi mylimi. Be to, šioms moterims šeima ir jos gerovė visada bus pirmoje vietoje. Daugeliui vyrų tai atlieka pagrindinį vaidmenį renkantis partnerę visam gyvenimui.

Ožiaragis

Moterys, gimusios po šiuo žvaigždynu, yra įsitikinusios savo idealumu visose gyvenimo srityse. Todėl jos ieško partnerio, kuris atitiktų jų aukštus standartus. Santykiuose su Ožiaragio moterimi ginčų praktiškai nėra, jau pirmą nesusipratimo minutę ji stengiasi, kad viskas būtų gerai. O bendros pastangos su vyru padės jiems sukurti jaukumą namuose ir mėgautis gyvenimu.

Vandenis

Nors Vandenio ženklo moterys laikomos natūraliomis lyderėmis, jos nori, kad jų partneris turėtų aukštesnį statusą. Vyrai gali būti tikri, kad šio žvaigždyno atstovės jiems visada suteiks reikiamą paramą, padės sunkiais laikais ir pasirūpins, kad namuose viešpatautų meilė. Šio Zodiako ženklo moterys taip pat išsiskiria tokiais bruožais kaip sąžiningumas ir atvirumas.

Tęsti skaitymą

Taip pat skaitykite

Dabar7 d. ago

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta...

Dabar7 d. ago

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu...

Dabar7 d. ago

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė...

Sveikata2 savaitės ago

Kaip sumažinti širdies ligos riziką su mitybos pokyčiais

Širdies liga yra viena iš labiausiai paplitusių mirties priežasčių pasaulyje. Gana dažnai ši liga yra susijusi su mitybos įpročiais, kurie...

Sveikata2 savaitės ago

7 žingsniai į sveiką gyvenimo būdą ir ilgągyvenimą

Sveikas gyvenimo būdas ir ilgągyvenimas yra dvi sąvokos, kurios dominuoja šiandieninėje visuomenėje. Vis daugiau žmonių supranta, kad gyventi sveikai yra...

Sveikata2 savaitės ago

Kas daro jus laimingais? Atsakymas gali jus nustebinti

Laimė – tai daugeliui žmonių amžinai siekiamas tikslas. Tai abstrakti būsena, kurią sunku apibrėžti vienu sakinio. Tačiau daugelis žmonių bando...

Sveikata2 savaitės ago

Išvalykite savo organizmą natūraliai: kaip tai padaryti teisingai

Sveikas gyvenimo būdas ir geras mitybos planas yra esminiai komponentai, kad išliktumėte sveiki ir energingi. Tačiau kartais organizmas gali reikalauti...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikos mitybos pradžia: patarimai naujokams

Sveika mityba yra esminė jūsų bendros sveikatos dalis. Ji daro didelę įtaką jūsų energijos lygiui, nuotaikai, svoriui ir net ilgaamžiškumui....

Sveikata2 savaitės ago

Kaip išvengti peršalimo ir gripo: imuniteto stiprinimo būdai

Šaltuoju metų laiku peršalimai ir gripai tampa dažniau pasitaikančiomis sveikatos problemomis. Šios virusinės infekcijos gali sukelti nemalonius simptomus, tokius kaip...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikatos sutrikimų prevencija: kas yra svarbu

Sveikatos sutrikimų prevencija yra esminis aspektas užtikrinant ilgalaikę gerovę ir kokybišką gyvenimą. Nors gydymas ir reabilitacija yra svarbūs gydant ligas,...

Populiaru