Connect with us

Dabar

10 žiauriausių eksperimentų, kurie buvo atliekami su žmonėmis

Žmonių vykdomi medicininiai eksperimentai ne visada buvo tokie, kokius mes matome dabar. Nors ir šiandien yra nepatenkintų, kai naujausi vaistai yra išbandomi su gyvūnais, pavyzdžiui, žiurkėmis, tačiau, pažvelgus į istoriją, galime pavartyti keletą išties tamsių žmonijos vystymosi puslapių.

Įvairaus pobūdžio eksperimentai buvo vykdomi su kaliniais, vergais ir kitais socialiai pažeidžiamais žmonėmis. Egzistuoja atvejų, kai „mokslininkai“ tyrimus vykdė netgi su savo šeimos nariais, o kai kurie bandymus darė naudodami savo pačių kūnus. Siūlome pažvelgti į 10 skandalingiausių, žiauriausių ir niekingiausių eksperimentų su žmonėmis.

Stanfordo „kalėjimo“ eksperimentai

Stanfordo universitete Jungtinėse Valstijose buvo vykdomi unikalūs psichologiniai eksperimentai. Mokslininkai siekė išsiaiškinti, kaip žmogų paveikia įkalinimas, kokį poveikį darbas su įkalintaisiais turi kalėjimo darbuotojams. Eksperimentas buvo vykdomas 1971 metais, kai psichologas Philipas Zimbardas surinko specialią tyrėjų komandą Stanfordo universitete.

Mokslininkai atrinko universiteto studentus, kurie, patys nežinodami, kas bus su jais vykdoma, savanoriškai sutiko dalyvauti eksperimentuose. Buvo sukurtas dirbtinės kalėjimo patalpos universiteto psichologijos fakulteto teritorijoje, į kurias uždarė minėtus studentus, prieš tai suskirstę juos į kalinius ir kalėjimo prižiūrėtojus.

„Kaliniai“ ir „prižiūrėtojai“ pakankamai greitai įsijautė į savo vaidmenis, ir jau netrukus eksperimentas tapo nevaldomas. Kasdieninis studentų tarpusavio bendravimas virto pavojingomis ir psichologiškai traumuojančiomis situacijomis. Trečdalio „prižiūrėtojų“ elgesyje buvo užfiksuotos sadizmo tendencijos. Tuo tarpu dalis kalinių buvo psichologiškai traumuoti. Galiausiai pats Ph. Zimbardas suprato, kad eksperimento dalyvių elgesys tapo per daug pavojingas, ir sustabdė eksperimentą.

Monstro tyrimas

Vadinamasis Monstro tyrimas („The Monster Study“) buvo 1939 metais Ajovos valstijoje JAV atliktas tyrimas su 22 našlaičiais. Eksperimentą sumanęs Wendellis Johnsonas išrinko vieną iš savo studenčių Mary Tudor ir davė jai nurodymus atlikti tyrimą. M. Tudor padalijo vaikus į dvi grupes. Pirmosios grupės atstovams ji pradėjo aiškinti, kad jų kalbėjimas yra puikus, girdama tai, kaip jie kalba. Tuo tarpu antrai grupei nuolat buvo aiškinama, kad jų kalbėjimas turi daug ydų, pažymėdama jų kalbos trūkumus ir vadindama juos mikčiais.

Dauguma antrosios grupės našlaičių patyrė didžiules psichologines traumas ir iš tiesų įgavo kalbos problemų, kurios kankino juos visą likusį gyvenimą. W. Johnsono kolegos buvo šokiruoti, kai sužinojo, kad tyrėjas savo teorijas nusprendė pagrįsti tokiu nežmonišku būdu. Ilgą laiką pakvaišusio mokslininko-monstro eksperimentai buvo laikomi paslaptyje. Ajovos universitetas oficialiai atsiprašė už šiuos eksperimentus tik 2001 metais.

Projektas 4.1

„Projektas 4.1“ – taip buvo pavadintas medicininis tyrimas, vykdytas Jungtinių Valstijų su Maršalo salų gyventojais, kurie buvo paveikti radioaktyvių atliekų iš 1954 metais vykdyto branduolinio bandymo Bikini Atole. Per pirmąjį dešimtmetį po šio bandymo vietovėje padaugėjo persileidimų, nemažai kūdikių gimdavo negyvi.

Vietiniai vaikai pradėjo kentėti nuo įvairių sveikatos sutrikimų, nors jokio konkretaus susirgimų šablono pastebėta nebuvo. Bėgant laikui, neigiamos pasekmės tapo vis labiau matomos, itin išaugo susirgimų vėžiu ir kitomis ligomis. Tik vėliau buvo galutinai suvokta, kad Maršalo salų gyventojai amerikiečių buvo paprasčiausiai išnaudojami kaip bandomieji triušiai, siekiant išsiaiškinti, kaip radiacija veikia žmogaus organizmą.

Projektas MKULTRA

Projektas MKULTRA, dar žinomas kaip MK-ULTRA, buvo CŽV eksperimentas, vykdytas nuo šeštojo dešimtmečio pradžios iki septintojo dešimtmečio pabaigos. Bandymais buvo siekiama sukurti sąmonės kontrolės metodus. Egzistuoja daugybė įrodymų, kad bandymuose buvo naudojamos įvairios narkotinės medžiagos, buvo bandoma įvairiais neetiškais būdais manipuliuoti žmonių pasąmone ir paveikti žmogaus smegenis. Eksperimentų metu narkotikai buvo bandomi su prostitutėmis, psichine negalią turinčiais žmonėmis ir netgi pačios CŽV darbuotojais. Eksperimento dalyviai apie tai informuoti nebuvo, jie būdavo slaptai filmuojami, kad vėliau būtų galima išnagrinėti narkotikų poveikį.

1973 metais CŽV direktorius Richardas Helmsas įsakė sunaikinti visus MKULTRA tyrimo duomenis. Dėl šios priežasties apie eksperimentus ir jų baigtį daugiau nieko nežinoma.

Kastravimai Pietų Afrikoje

Pietų Afrikos Apartheido kariuomenė aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose vertė baltuosius netradicinės seksualinės orientacijos karius atlikti lyties keitimo operacijas, vykdė chemines kastracijas, žalodavo elektrošoku ir vykdė kitus neetiškus medicininius eksperimentus. Nors tikslių duomenų nėra, manoma, kad Apartheido chirurgai sužalojo mažiausiai 900 žmonių.

Kai kariuomenės psichiatrai identifikuodavo homoseksualus, jie tuojau pat buvo išsiunčiami į psichiatrines ligonines, kuriose ir būdavo atliekami įvairūs bandymai.

Eksperimentai Šiaurės Korėjoje

Ne kartą buvo pranešta, kad Šiaurės Korėjoje su žmonėmis vykdomi įvairūs bandymai, kurie lyginami su nacių ir japonų vykdytais eksperimentais su žmonėmis Antrojo pasaulinio karo metu. Tiesa, pačios Šiaurės Korėjos atstovai šiuos pranešimus neigia, tikindami, kad jų šalyje kaliniai yra laikomi žmoniškomis sąlygomis.

Vis dėlto viena buvusi Šiaurės Korėjos kalinė, pabėgusi iš šalies, pasakoja, kaip kalėjimo prižiūrėtojai išrinko 50 sveikų moterų, kurioms buvo duotas užnuodytas maistas. Visos moterys po keliasdešimties minučių mirė. Atsisakius valgyti duotą maistą, buvo grasinama nužudyti jų šeimas.

Kwon Hyokas, dar vienas buvęs kalinys, pasakoja apie kalėjimuose įrengtas laboratorijas, kuriose su kaliniais išbandomos nuodingos dujos, vykdomi kraujo eksperimentai. Dažniausiai eksperimentams panaudojama iš karto visa konkreti šeima. Kwon Hyokas savo akimis matė, kaip šeima buvo uždaryta į specialią kamerą, į kurią buvo prileista nuodingų dujų, o mokslininkai stebėjo, kaip jie reaguos į jas, kol galiausiai mirs.

Slaptosios sovietų laboratorijos

Sovietų slaptųjų tarnybų laboratorijoje, žinomoje kaip „Laboratorija 1“, „Laboratorija 12“, buvo vykdomi nuodingų medžiagų tyrimai. Joje su Gulagų kaliniais buvo bandomi įvairūs nuodai, tarp kurių buvo dujos ir daugelis kitų. Žmonių nebuvo gailimasi, juk jie buvo vadinamieji „žmonių priešai“. Mokslininkų tikslas buvo surasti idealų nuodą, tai yrą beskonį, bekvapį chemikalą, kuris nepaliktų pėdsakų.

Be eilinių tyrimų laboratorijoje buvo vykdomos ir žmonių egzekucijos.

Taskigio ir Gvatemalos eksperimentai

JAV prezidentui teko atsiprašyti už prieš 60 metų Gvatemaloje amerikiečių vykdytus siaubingus medicininius tyrimus, kurie žiaurumu nenusileido „mirties angelu“ vadinamo nacių gydytojo Josefo Mengele eksperimentams. Anksčiau JAV viešosios sveikatos tarnyba Gvatemaloje tyčia užkretė žmones sifiliu „eksperimento“ metu, skirto naujų vaistų paieškai.

Praėjus 63 metams po Gvatemalos eksperimentų, JAV istorikė Susan Reverby peržvelgė archyvinius medicinos dokumentus iš penktojo praeito amžiaus dešimtmečio. S. Reverby buvo bebaigianti savo paskutiniąją užduotį dvidešimties metų trukmės medicininių eksperimentų studijose. Šimtai juodaodžių vyrų, kuriems buvo diagnozuotas vėlyvos stadijos sifilis, nebuvo gydomi, nors penicilinas jau buvo išrastas. Tokiu būdu buvo siekiama ištirti sifilio pasekmes. Tai paaiškėjo, kai S. Reverby pamatė Thomaso Parrano, nuo 1936 iki 1948 buvusio chirurgu ir generolu, popierius. Šis siaubingas eksperimentas vyko JAV teritorijoje, Taskigio mieste. Tuo metu apie eksperimentus Gvatemaloje dar nebuvo žinoma.

S. Reverby pasakoja, kad ji beveik dvidešimt metų siekė įrodyti, kad Taskigyje JAV medikai neinfekavo žmonių sifiliu tyčia. Tačiau Gvatemalos atveju tai nebuvo tiesa. Gvatemaloje JAV vyriausybės medicinos tarnyba tyčia sifiliu infekavo 427 vyrus ir moteris, kalinius ir žmones su protine negalia.

Dėl šių amerikiečių vykdytų eksperimentų mirė mažiausiai 83 žmonės. Dabartinis Nacionalinio sveikatos instituto vadovas Francisas Collinsas Gvatemalos eksperimentus vadina „tamsiu puslapiu medicinos istorijoje“

„Unit 731“

„Unit 731“ buvo specialus biologinių ir cheminių tyrimų centras, kuriame japonai nuo 1937 iki 1945 metų vykdė vienus žiauriausių karo nusikaltimų.

Šioje laboratorijoje su žmonėmis buvo vykdomi vivisekcijos bandymai, tai yra žmones operavo gyvus ir sąmoningus. Tarp bandymų objektų buvo ir nėščių moterų, neįgalių karo belaisvių. Žmonėms būdavo nupjaunamos kūno dalys, o vėliau prisiuvamos prie kitos kūno vietos. Kitiems kaliniams būdavo užšaldomos kūno vietos, o vėliau stebima, kaip formuojasi gangrenos.

Su žmonėmis čia buvo išbandomas ir naujų granatų ir kitų sprogmenų poveikis, lytiškai plintančios ligos.

Nacių eksperimentai

Ir vis dėlto visi aukščiau išvardyti eksperimentai nublanksta prieš tyrimus su žmonėmis, kurie buvo vykdomi nacių Vokietijoje. Nacių eksperimentai palietė bene didžiausią žmonių skaičių. Jie buvo vykdomi daugelyje mirties ir koncentracijos stovyklų. Aušvice, vadovaujant Eduardui Wirthsui, kaliniai buvo naudojami bandymams, turėjusiems pagelbėti vokiečių kariams fronte.

Tačiau pagrindiniu „Mirties angelu“ tapo Josefas Mengele, kuris vykdė tyrimus, susijusius su nacių aukštesniosios rasės teorija. Po J. Mengele tyrimų gyvųjų beveik nebelikdavo. Tyrimų aukomis tapdavo žydai, čigonai, homoseksualai, karo belaisviai. J. Mengele vykdė daugybę genetinių tyrimų su dvyniais. Buvo bandomi ir įvairūs ginklai, nuodai, operavimo būdai. Žmonės buvo užkrečiami ligomis, infekcijomis.

Dabar

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta bus šiame žvaigždyne. Remiantis astrologinėmis prognozėmis, šis derinys interpretuojamas kaip itin sėkmingas. Todėl astrologė mano, kad sėkmė turėtų lydėti kiekvieną, kurio Zodiako ženklas yra Jautis.

Astrologė, patikslinusi savo prognozę, pataria šiems žmonėms išspręsti asmeninio gyvenimo, karjeros ir finansines problemas. Ji tiki, kad visi kivirčai šeimose išsispręs ir santykiai taps darnesni. Vienišiems ir nesusituokusiems žmonėms astrologė pataria ieškotis partnerio. Karjeros srityje, jos nuomone, yra paaukštinimo ir pajamų augimo perspektyvos.

Specialistė mano, kad finansiškai turėtų pasisekti loterijose, šie žmonės gaus brangių dovanų, nemažus priedus darbe, grąžins ankstesnes skolas.

Tęsti skaitymą

Dabar

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu nestabilumu siejami tam trys Zodiako ženklai.

Avinas

Avinas turi didžiulį energijos užtaisą. Jis nebijo imtis sudėtingų projektų ir bet kokia kaina siekia savo tikslo. Tačiau jų impulsyvumas ir santūrumo stoka gali sukelti nenuspėjamų situacijų. Avinas dažnai negali klausytis savo pašnekovo, todėl gali kilti konfliktų ir ginčų. Norėdami to išvengti, šio ženklo atstovai turi išmokti valdyti savo energiją ir nukreipti ją konstruktyvia linkme. Tam gali padėti fiziniai pratimai ir sportas, leidžiantys atsikratyti nereikalingos agresijos ir nervingumo.

Liūtas

Dar vienas Ugnies stichijos atstovas, kuris iš pirmo žvilgsnio sukuria ramaus ir subalansuoto žmogaus įspūdį. Tačiau už to sluoksnio slypi impulsyvumas ir nestabilumas. Liūtai, jaučiantys konkurenciją, gali rodyti neprotingą agresiją ir norą dominuoti situacijose, kai tariamai pažeidžiamos jų ribos ar interesai.

Norėdami susidoroti su nesaikingumu, Liūtai turėtų suprasti, kad nereikia nuolat kam nors įrodinėti savo vertės. Svarbu įsiklausyti į save, analizuoti situacijas ir ieškoti kompromisų – to padės šio ženklo atstovams sumažinti agresiją.

Skorpionas

Skorpionai yra žinomi kaip aistringi ir emocingi. Jie gali būti agresyvūs, bet tuo pat metu išlaikyti gebėjimą pripažinti savo klaidas ir būti tikrais draugais. Tačiau jų agresyvios reakcijos gali tapti problema santykiuose ne tik su aplinkiniais, bet ir su savimi.
Norėdami susidoroti su pykčiu, Skorpionai turi išmokti analizuoti informaciją ir pasverti savo reakcijas. Supratimas, kad jų artimieji taip pat gali klysti, padės jiems išvengti jų destruktyvumo. Palaipsniui ugdoma savikontrolė ir gebėjimas pamatyti situaciją iš skirtingų pusių padės Skorpionams išlaikyti ramybę ir išvengti nervingumo.

Tęsti skaitymą

Dabar

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė teigiama jų savybė. Astrologai stipriosios lyties atstovams pataria atkreipti dėmesį į trijų Zodiako ženklų atstoves.

Vėžys

Vėžio ženklo moterys labai gerai žino, ko nori vyrai. Šio žvaigždyno atstovės permato net slapčiausius troškimus ir daro viską, kad vyrai jaustųsi mylimi. Be to, šioms moterims šeima ir jos gerovė visada bus pirmoje vietoje. Daugeliui vyrų tai atlieka pagrindinį vaidmenį renkantis partnerę visam gyvenimui.

Ožiaragis

Moterys, gimusios po šiuo žvaigždynu, yra įsitikinusios savo idealumu visose gyvenimo srityse. Todėl jos ieško partnerio, kuris atitiktų jų aukštus standartus. Santykiuose su Ožiaragio moterimi ginčų praktiškai nėra, jau pirmą nesusipratimo minutę ji stengiasi, kad viskas būtų gerai. O bendros pastangos su vyru padės jiems sukurti jaukumą namuose ir mėgautis gyvenimu.

Vandenis

Nors Vandenio ženklo moterys laikomos natūraliomis lyderėmis, jos nori, kad jų partneris turėtų aukštesnį statusą. Vyrai gali būti tikri, kad šio žvaigždyno atstovės jiems visada suteiks reikiamą paramą, padės sunkiais laikais ir pasirūpins, kad namuose viešpatautų meilė. Šio Zodiako ženklo moterys taip pat išsiskiria tokiais bruožais kaip sąžiningumas ir atvirumas.

Tęsti skaitymą

Taip pat skaitykite

Dabar5 d. ago

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta...

Dabar5 d. ago

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu...

Dabar5 d. ago

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė...

Sveikata2 savaitės ago

Kaip sumažinti širdies ligos riziką su mitybos pokyčiais

Širdies liga yra viena iš labiausiai paplitusių mirties priežasčių pasaulyje. Gana dažnai ši liga yra susijusi su mitybos įpročiais, kurie...

Sveikata2 savaitės ago

7 žingsniai į sveiką gyvenimo būdą ir ilgągyvenimą

Sveikas gyvenimo būdas ir ilgągyvenimas yra dvi sąvokos, kurios dominuoja šiandieninėje visuomenėje. Vis daugiau žmonių supranta, kad gyventi sveikai yra...

Sveikata2 savaitės ago

Kas daro jus laimingais? Atsakymas gali jus nustebinti

Laimė – tai daugeliui žmonių amžinai siekiamas tikslas. Tai abstrakti būsena, kurią sunku apibrėžti vienu sakinio. Tačiau daugelis žmonių bando...

Sveikata2 savaitės ago

Išvalykite savo organizmą natūraliai: kaip tai padaryti teisingai

Sveikas gyvenimo būdas ir geras mitybos planas yra esminiai komponentai, kad išliktumėte sveiki ir energingi. Tačiau kartais organizmas gali reikalauti...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikos mitybos pradžia: patarimai naujokams

Sveika mityba yra esminė jūsų bendros sveikatos dalis. Ji daro didelę įtaką jūsų energijos lygiui, nuotaikai, svoriui ir net ilgaamžiškumui....

Sveikata2 savaitės ago

Kaip išvengti peršalimo ir gripo: imuniteto stiprinimo būdai

Šaltuoju metų laiku peršalimai ir gripai tampa dažniau pasitaikančiomis sveikatos problemomis. Šios virusinės infekcijos gali sukelti nemalonius simptomus, tokius kaip...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikatos sutrikimų prevencija: kas yra svarbu

Sveikatos sutrikimų prevencija yra esminis aspektas užtikrinant ilgalaikę gerovę ir kokybišką gyvenimą. Nors gydymas ir reabilitacija yra svarbūs gydant ligas,...

Populiaru