Connect with us

Dabar

10 dalykėlių iš SSRS, kuriuos naudojo tik turtingieji

Sovietų Sąjungoje gyventojams buvo sakoma, kad šalyje visi lygūs. Tačiau ten buvo visuomenės sluoksnis, „lygesnis“ už likusius. Jie galėjo sau leisti turėti tai, ko neturėjo kiti sovietų piliečiai. Ir problema buvo ne dėl didelių išlaidų, o dėl šių prekių trūkumo parduotuvėse. Nors daugelis žinojo apie „du šimtus“ GUM skyrių.

Poveržlė

Nomenklatūros pareigūnams „skalbimo mašinas“ iš užsienio užsienyje pradėjo pirkti 1920 m. Po karo pasirodė pirmieji sovietiniai stilingi automobiliai. Bet jų nusipirkti galėjo tik „elitas“. Likusieji turėjo nusiplauti rankomis, kaip ir anksčiau.

Oro kondicionavimas

Įdomu tai, kad iki 5-ojo dešimtmečio vidurio sovietų spaudoje buvo draudžiami straipsniai apie įvairią klimato įrangą. Akivaizdu, kad oro kondicionieriai gali pakenkti socialinės sistemos pagrindams. Aštuntajame dešimtmetyje jie vis dar pradėjo atsirasti Sąjungoje. Bet jie vis tiek buvo toli nuo tobulumo.

Spalvotas televizorius

Jei nespalvotų televizorių buvo beveik kiekvienuose namuose, tai nedaugelis galėjo sau leisti tokį prašmatnumą kaip spalvotas televizorius. Spalvota televizija sovietiniams žmonėms parodė kitą ryškių spalvų kupiną pasaulį.

Grotuvas

Tikra prabanga yra magnetofonas. Jis galėjo būti išvestas į gatvę ir tapti pirmuoju vaikinu rajone. Jie pasiėmė magnetofonus su savimi į paplūdimį, žygių pėsčiomis, jie tiesiog išvedė juos į kiemą, norėdami pasipuikuoti prieš mergaites.

Kino kamera

Vienu metu Sovietų Sąjungoje buvo tikras fotoaparatų bumas. Tačiau kino kamera yra tikras turtų ir klestėjimo simbolis. Juk filmas taip pat kainavo nemažus pinigus.

Mikrobangų krosnelė

Pirmąsias „mikrobangų krosneles“ sovietų specialistai sukūrė dar 1941 m. Bet tada kažkaip ne nuo jų priklausė. Jie grįžo prie jų dirbti tik po trijų dešimtmečių. Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje pasirodė pirmoji sovietinė mikrobangų krosnelė „Pluto“. Iš esmės jį galėjo nusipirkti tik partijos darbuotojai.

Sauskelnės

Vyresnioji karta iki šiol prisimena sauskelnes. Vienkartinės sauskelnės plačiai pradėtos pardavinėti nukritus geležinei uždangai. Bet net sovietmečiu „reikalingiems“ tėvams iš Vengrijos buvo pristatytos sauskelnės.

Garsiakalbiai

Daugelis sovietinio „auksinio“ jaunimo atstovų turėjo akustinę sistemą su užrašu „Pagaminta SSRS“. Beje, kai kurie pranešėjai vis dar vertinami. Pavyzdžiui, vis tiek galite gauti gerų pinigų iš kolekcininkų už „Radiotechnika S-90“.

Radijo telefonas

Pirmasis „mobilusis telefonas“, vadinamas „Altaja“, pasirodė 1960-ųjų viduryje. Paprastai aparatas stovėdavo oficialiose aukšto rango partijos darbuotojų transporto priemonėse. Abonentų sąrašą patvirtino Vidaus reikalų ministerija.

Radijo kasetė

Filme „Žaviausia ir patraukliausia“ herojė turėjo tariamą piršlį, kuris važiavo šauniu „septynetu“. Ir joje buvo radijo magnetofonas! Tik keli išrinktieji galėjo klausytis muzikos vairuodami.

Dabar

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta bus šiame žvaigždyne. Remiantis astrologinėmis prognozėmis, šis derinys interpretuojamas kaip itin sėkmingas. Todėl astrologė mano, kad sėkmė turėtų lydėti kiekvieną, kurio Zodiako ženklas yra Jautis.

Astrologė, patikslinusi savo prognozę, pataria šiems žmonėms išspręsti asmeninio gyvenimo, karjeros ir finansines problemas. Ji tiki, kad visi kivirčai šeimose išsispręs ir santykiai taps darnesni. Vienišiems ir nesusituokusiems žmonėms astrologė pataria ieškotis partnerio. Karjeros srityje, jos nuomone, yra paaukštinimo ir pajamų augimo perspektyvos.

Specialistė mano, kad finansiškai turėtų pasisekti loterijose, šie žmonės gaus brangių dovanų, nemažus priedus darbe, grąžins ankstesnes skolas.

Tęsti skaitymą

Dabar

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu nestabilumu siejami tam trys Zodiako ženklai.

Avinas

Avinas turi didžiulį energijos užtaisą. Jis nebijo imtis sudėtingų projektų ir bet kokia kaina siekia savo tikslo. Tačiau jų impulsyvumas ir santūrumo stoka gali sukelti nenuspėjamų situacijų. Avinas dažnai negali klausytis savo pašnekovo, todėl gali kilti konfliktų ir ginčų. Norėdami to išvengti, šio ženklo atstovai turi išmokti valdyti savo energiją ir nukreipti ją konstruktyvia linkme. Tam gali padėti fiziniai pratimai ir sportas, leidžiantys atsikratyti nereikalingos agresijos ir nervingumo.

Liūtas

Dar vienas Ugnies stichijos atstovas, kuris iš pirmo žvilgsnio sukuria ramaus ir subalansuoto žmogaus įspūdį. Tačiau už to sluoksnio slypi impulsyvumas ir nestabilumas. Liūtai, jaučiantys konkurenciją, gali rodyti neprotingą agresiją ir norą dominuoti situacijose, kai tariamai pažeidžiamos jų ribos ar interesai.

Norėdami susidoroti su nesaikingumu, Liūtai turėtų suprasti, kad nereikia nuolat kam nors įrodinėti savo vertės. Svarbu įsiklausyti į save, analizuoti situacijas ir ieškoti kompromisų – to padės šio ženklo atstovams sumažinti agresiją.

Skorpionas

Skorpionai yra žinomi kaip aistringi ir emocingi. Jie gali būti agresyvūs, bet tuo pat metu išlaikyti gebėjimą pripažinti savo klaidas ir būti tikrais draugais. Tačiau jų agresyvios reakcijos gali tapti problema santykiuose ne tik su aplinkiniais, bet ir su savimi.
Norėdami susidoroti su pykčiu, Skorpionai turi išmokti analizuoti informaciją ir pasverti savo reakcijas. Supratimas, kad jų artimieji taip pat gali klysti, padės jiems išvengti jų destruktyvumo. Palaipsniui ugdoma savikontrolė ir gebėjimas pamatyti situaciją iš skirtingų pusių padės Skorpionams išlaikyti ramybę ir išvengti nervingumo.

Tęsti skaitymą

Dabar

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė teigiama jų savybė. Astrologai stipriosios lyties atstovams pataria atkreipti dėmesį į trijų Zodiako ženklų atstoves.

Vėžys

Vėžio ženklo moterys labai gerai žino, ko nori vyrai. Šio žvaigždyno atstovės permato net slapčiausius troškimus ir daro viską, kad vyrai jaustųsi mylimi. Be to, šioms moterims šeima ir jos gerovė visada bus pirmoje vietoje. Daugeliui vyrų tai atlieka pagrindinį vaidmenį renkantis partnerę visam gyvenimui.

Ožiaragis

Moterys, gimusios po šiuo žvaigždynu, yra įsitikinusios savo idealumu visose gyvenimo srityse. Todėl jos ieško partnerio, kuris atitiktų jų aukštus standartus. Santykiuose su Ožiaragio moterimi ginčų praktiškai nėra, jau pirmą nesusipratimo minutę ji stengiasi, kad viskas būtų gerai. O bendros pastangos su vyru padės jiems sukurti jaukumą namuose ir mėgautis gyvenimu.

Vandenis

Nors Vandenio ženklo moterys laikomos natūraliomis lyderėmis, jos nori, kad jų partneris turėtų aukštesnį statusą. Vyrai gali būti tikri, kad šio žvaigždyno atstovės jiems visada suteiks reikiamą paramą, padės sunkiais laikais ir pasirūpins, kad namuose viešpatautų meilė. Šio Zodiako ženklo moterys taip pat išsiskiria tokiais bruožais kaip sąžiningumas ir atvirumas.

Tęsti skaitymą

Taip pat skaitykite

Dabar6 d. ago

Astrologė vienam iš Zodiako ženklų išpranašavo sėkmę iki metų pabaigos

Astrologė pateikė savo prognozę! Pasirodo, sėkmingiausias Zodiako ženklas yra Jautis. Astrologė teigė, kad nuo rugsėjo iki metų pabaigos Jupiterio planeta...

Dabar6 d. ago

Astrologai įvardijo Zodiako ženklus, kurių nervų sistema yra pati trapiausia

Žmonės, nesugebantys valdyti savęs ir emocijų, kasdieniame gyvenime gali susidurti su daugybe problemų. Astrologijoje, pasak šios srities žinovų, su tokiu...

Dabar6 d. ago

3 Zodiako ženklai, kurių atstovės gali išvesti ši proto bet kurį vyrą

Kai kurios moterys yra tiesiog nenugalimos. Jos turi ypatingą žavesį, kuris labai traukia vyrus. Tačiau tai toli gražu nėra vienintelė...

Sveikata2 savaitės ago

Kaip sumažinti širdies ligos riziką su mitybos pokyčiais

Širdies liga yra viena iš labiausiai paplitusių mirties priežasčių pasaulyje. Gana dažnai ši liga yra susijusi su mitybos įpročiais, kurie...

Sveikata2 savaitės ago

7 žingsniai į sveiką gyvenimo būdą ir ilgągyvenimą

Sveikas gyvenimo būdas ir ilgągyvenimas yra dvi sąvokos, kurios dominuoja šiandieninėje visuomenėje. Vis daugiau žmonių supranta, kad gyventi sveikai yra...

Sveikata2 savaitės ago

Kas daro jus laimingais? Atsakymas gali jus nustebinti

Laimė – tai daugeliui žmonių amžinai siekiamas tikslas. Tai abstrakti būsena, kurią sunku apibrėžti vienu sakinio. Tačiau daugelis žmonių bando...

Sveikata2 savaitės ago

Išvalykite savo organizmą natūraliai: kaip tai padaryti teisingai

Sveikas gyvenimo būdas ir geras mitybos planas yra esminiai komponentai, kad išliktumėte sveiki ir energingi. Tačiau kartais organizmas gali reikalauti...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikos mitybos pradžia: patarimai naujokams

Sveika mityba yra esminė jūsų bendros sveikatos dalis. Ji daro didelę įtaką jūsų energijos lygiui, nuotaikai, svoriui ir net ilgaamžiškumui....

Sveikata2 savaitės ago

Kaip išvengti peršalimo ir gripo: imuniteto stiprinimo būdai

Šaltuoju metų laiku peršalimai ir gripai tampa dažniau pasitaikančiomis sveikatos problemomis. Šios virusinės infekcijos gali sukelti nemalonius simptomus, tokius kaip...

Sveikata2 savaitės ago

Sveikatos sutrikimų prevencija: kas yra svarbu

Sveikatos sutrikimų prevencija yra esminis aspektas užtikrinant ilgalaikę gerovę ir kokybišką gyvenimą. Nors gydymas ir reabilitacija yra svarbūs gydant ligas,...

Populiaru